[CZ] Vracení zboží do Amazon.de

Když jsem zjistil že Amazon.de konečně funguje také v angličtině a zasílá zboží do České republiky, okamžitě jsem si chtěl jejich službu vyzkoušet. Objednat jsem si tedy LG G Watch, bohužel po prvním dnu jsem u nich našel defekt a chtěl jsem je vrátit, ale zjistil jsem že to není tak jednoduché, jelikož vše je připraveno na německé adresy a služby. Zde je seznam kroků, které musíte udělat pro vrácení zboží.

1, V záložce “Your orders” najděte vaše zboží a klikněte na tlačítko Return. Projedete si pár informacemi až nakonec dorazíte na stránku “Your Return Label”

2, Vytiskněte stránku “Your Return Label”. Budou se zde nacházet 4 položky. V Česku nás zajímají jen dvě. Vezmeme “Return Authorisation Label” a vložíme ho dovnitř našeho balíku. Další je tam “Commercial Invoice”, zabalte tedy balík a nalepte ho zespodu. Zbylé dvě nás nezajímají.

3, Pokud si prohlídnete “Commercial Invoice” najdete tam také “Delivery to”, tam najdete adresu, kterou zadáte na poště. Zajdete tedy balík odeslat, musí se vyplnit nějaké celní prohlášení kde zaškrtnete, že vracíte zboží, a vyplníte pár formalit. Poté jen zaplatíte cestu balíku zpátky, a rozhodně to není malá suma (cca 500,- jsem platil) a Amazon toto nehradí, tak pozor na to 😉

4, Počkáte přibližně 3 týdny, než zboží do Amazonu dorazí a oni to zpracují. Poté vám přijde náhrada na účet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s